+421 905 618 118
logo
Rezervovať

O nás

O NÁS

Vitajte v Hotel Artin, výnimočnom hoteli s rodinnou atmosférou v srdci Bardejova. Aby ste spoznali históriu mesta a jeho súčasnú kultúru, nemusíte chodiť ďaleko. Nachádzame sa len 700 metrov od zachovalého stredovekého centra mesta, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.  

Ponúkame rôzne typy ubytovania od štýlových hotelových izieb cez apartmány, k dispozícii je aj súkromné parkovisko v areáli hotela. Všetko je o malých veciach, ktoré robíme precízne, aby sme ukázali, že nám na Vás, našich hosťoch, záleží. Okrem hotelových služieb Vám môžeme ponúknuť aj to najlepšie z našej kuchyne. Naštartujte deň s poriadnymi raňajkami alebo ochutnajte špeciality z obedového menu. 

Náš personál Vám rád poradí s tipmi na prechádzky po meste alebo výletmi do okolitej prírody. Ak hľadáte komfortný hotel v centre mesta počas vašich pracovných ciest alebo romantický víkendový oddych, Hotel Artin je tým správnym miestom! 

Gotické námestie a hradby

V roku 1376 kráľ Ľudovít I. povýšil Bardejov na slobodné kráľovské mesto. Nezávislosť mesta, bezpečnosť obchodu a remesiel zaručovalo mestské opevnenie nedobytnými bránami, mohutnými baštami a vodnou priekopou. Vstupné brány boli chránené padacím mostom a od 16. storočia aj predsunutým kruhovým predbráním – barbakánom. Ústrednou plochou centra je obdĺžnikové Radničné námestie, obstavané radom meštianskych domov s typickými štítovými priečeliami.

Bazilika svätého Egídia

Najvýznamnejšou pamiatkou mesta je rímskokatolícka Bazilika sv. Egídia, situovaná v severnej časti námestia. Najstaršia časť veľkolepej trojloďovej stavby pochádza z 15. storočia. V interiéri dominuje súbor 11 gotických krídlových oltárov z 15. storočia, z ktorých niektoré súčasti sú považované za vrcholné európske rezbárske diela svojho druhu. Spolu s ďalšími pamiatkami mesta bola v roku 2000 zapísaná do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Renesančná radnica

Uprostred gotického námestia stojí pôvabná goticko-renesančná budova niekdajšej mestskej radnice zo začiatku 16. Storočia. Dnes slúži ako výstavný priestor Šarišského múzea, kde je trvalo umiestnená historická expozícia „Slobodné kráľovské mesto Bardejov“. Z exponátov sú pozoruhodné gotické plastiky, cechové predmety, originálne pečatidlo z roku 1453, briliantový prsteň cisárovnej Alžbety, či Malá Kalvária – dielo majstra Pavla z Levoče.